Proběhl sraz cvičitelského sboru

V sobotu 5. září se v kladenské sokolovně konal sraz cvičitelského sboru župy Budečské. Účast na srazu byla velice slabá. Účastnili se ho pouze zástupci jednot Kladno, Hnidousy-Motyčín, Stochov, Unhošť, Lány a Rakovník. Nechci polemizovat nad tím, co zavinilo takto slabou účast, jen doufám, že se příště polepšíme a účast bude o mnoho větší.

Úvodem srazu byla zdůrazněna největší výtka ze strany ČOS k župám a to je nečinnost vzdělavatelského sboru. Tento problém je na všech župách. Jelikož nejbližším vzdělavatelem cvičence je vždy cvičitel, rozhodla se náčelnice s. Šašková, že na každém cvičitelském srazu bude 15 minutová přednáška vzdělavatele. Tentokrát se ujal slova br. Luboš Hora z T.J. Sokol Kladno, který přednesl o vzniku Sokola a jeho zakladatelích.

Dalším bodem srazu byl plán akcí na 1. pololetí cvičebního roku 2009 - 2010 (bude zveřejněno do 17.9.2009). Co nás čeká nejdříve? V týdnu 14. - 20.9. proběhne akce Sokolení - více info na stránkách ČOS - kterého se zúčastní i několik jednot naší župy. Další akcí, která nás příští týden čeká je Parník 2009 (19.9.2009).

Dále následovala informace o chystaných seminářích a školení. V naší župě se chystá 31.10.2009 seminář Pohyb, tanec a hudba. Seminář proběhne v T.J. Sokol Rakovník. Dále připravujeme školení cvičitelů III. třídy, které se uskuteční v termínu 20. - 22.11.2009 v T.J. Sokol Kladno.

V souvislosti se semináři a školení byla popsána finanční situace v celém Sokole. Ta je kritická. Ze strany ČOS je rozdělováno minimum peněz na činnost. Na rekonstrukce tělocvičen nebudou uvolněny skoro žádné finance. I naše župa bude muset vystačit s minimálními prostředky. Jednotám bylo proto doporučeno, aby se pokusily získat peníze v soukromém sektoru pomocí sponzorských darů.

Poslední důležitou událostí byla diskuze nad přebory všestrannosti, které se chystáme na jaro 2010. Závody plánujeme uskutečnit v jednom víkendu (pokud to bude technicky a personálně možné). Navíc bude na přebor zavedeno startovné v max. výši 50,- Kč na závodníka. Toto bude ještě předmětem diskuze.

To jsou základní informace, které jsme na srazu probrali. Doufám, že se na příštím srazu uvidíme ve větším počtu.

O autorovi

Michal Hrotík

Jednota:

Sokol Kačice

Pár slov:

V Sokole jsem od roku 1996, přičemž jsem začínal jako řadový cvičenec v jednotě Sokol Kladno. V 18ti letech jsem se vyškolil na cvičitele III. třídy všestrannosti, stal se náčelníkem jednoty Sokol Kladno a o pár let později náčelníkem Sokolské župy Budečské.  V současné době jsem místonáčelníkem župy a náčelníkem Sokola Kačice. Mezi mé koníčky patří cestování, moderní technologie, organizování všeho možného a jsem zarytou iOvcí :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><b>

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Zde můžete vložit Váš komentář. Upozorňujeme, že komntáře, které budou obsahovat nevhodný obsah, vulgarismy a podobně budou odstraněny!
CAPTCHA
Ochrana proti spamu