2006 – Jetřichovice – Cesta kolem světa, aneb přece se točí

Na tento rok jsme se rozhodli osvěžit dětem paměť ze zeměpisu, a jak jinak než formou zábavy a her. Ovšem neuběhlo ani 6 hodin od příjezdu a za táborem (cca 100m) vypukl největší požár v CHKO České Švýcarsko. Hasiči zřídili základnu v táboře, protože celý týden urputně bojovali s šířícím se ohněm. Každý den přelétával nad oblastí vrtulník a neustále vyjížděly vozy přímo k ohnisku. Tato akce narušila průběh celého tábora, neboť nebylo možné nic dělat, co se týče nástupů a her, proto jsme museli narychlo vymyslet náhradní program. Díky vynikající spolupráci s rodinou p. Z. Kulta, jsme navštívili ZOO v Ústí nad Labem, kde děti dostaly za úkol přiřadit zvířata k zemím ze kterých oddílově pocházely a druhý den nám poskytli dopravu a návštěvu Pravčické brány, ke které jsme museli dojít 7 kilometrů, neboť blíž se autobus nedostal. To nás ovšem neodradilo a o to víc jsme se těšili na tento přírodní úkaz. Tímto bychom chtěli rodině Kultů velice poděkovat, neboť to byla jejich dobrá vůle! Do odjezdu hasičů jsme v dalších dnech podnikli několik menších výletů po okolí a hojně navštěvovali nedaleký bazén.

Zbytek druhého týdne už probíhal tak jak měl a každý si užíval klidu, který nám tolik chyběl.