2008 – Jiřetín pod Jedlovou – Lovci mamutů, aneb doba ledová je doba ledová

Název celotáborové hry „Lovci mamutů, aneb doba ledová je doba ledová“ se letos přizpůsobilo i počasí. Nejdříve bylo poměrně chladno, poté nastalo období dešťů a nakonec bylo krásné počasí, které bereme na našich táborech po léta jako samozřejmost.

Na tábor přijelo letos 64 dětí a stejná parta vedoucích a praktikantů, kteří dělají tuto práci rádi a zcela nezištně. Vždyť jsme všichni také sokolové.

Přímo v táboře bylo vybudováno nové ohniště s totemem, což jsme vzhledem k tématu naší celotáborové hry všichni uvítali. Na slavnost slunovratu se zde sešly kmeny Bizonů, Vlků, Bobrů, Havranů a Komárů, aby slavnostně zapálily oheň a svými tanci oslavily tuto událost.

Při první noční hře hledaly jednotlivé kmeny kořen Mandragory, který měl zajistit splnění jejich přání. Na druhé noční hře navštívily kmeny šamanku, aby ji poprosily o hojnost zvěře na zpáteční cestě.

Kromě celotáborové hry jsme měli čas i na spoustu jiných činnosti. V lese jsme stavěli pravěkou vesnici a hráli různé hry. Navštívili jsme zříceninu hradu Tolštejn a Jedlovou horu včetně výstupu na rozhlednu. Také jsme navázali družbu s ruskými sportovci. Sehráli jsme s nimi fotbalový zápas, který jsme za mohutného fandění zbytku tábora vyhráli 7:4.

Nechyběly ani diskotéky s oblíbeným „půlnočním“ překvapením, které si pro děti připravili vedoucí, tentokráte v podobě pohádkových postaviček.

Čtrnáct dní uběhlo jako voda a opět se musíme loučit. Byly rozdány diplomy, medaile a závěrečná diskotéka byla posledním programem letošního tábora.