2010 – Jiřetín pod Jedlovou – Asterix a Obelix

Letošní léto převládá nestálé počasí a tak také náš příjezd do tábora byl za notného přívalu deště. Nikoho to však neodradilo, protože Galové v čele s Asterixem a Obelixem byli stateční a odvážní bojovníci. A tak se hned po první noční hře vydali zástupci vesnic Armorika, Bardověk, Geollopolis, Xilebo, Salemof a Agara k Panoramixovi pro kouzelný nápoj, který měl dát Galům nadlidskou sílu. Ten však potřeboval pro jeho výrobu skalní olej, který mu museli zástupci jednotlivých vesnic donést. Cesta byla daleká a obtížná. Nikomu nesměli prozradit, kam jdou a co hledají. Cestou byli přepadeni Římany, došlo k bitvě galér, až se ocitli na půdě Egypta, kde je egyptský architekt Numerobis požádal o pomoc při stavbě paláce pro Césara.

Při další výpravě na hrad Tolštejn našli hliněné destičky, které byly ukradeny Tutanchamónovi. Při noční hře mu uloupené destičky vrátily a za to dostali sošku a zprávu s neviditelným písmem. Pomocí ohně se ji všem podařilo rozluštit. Na daleké cestě za skalním olejem se Galové zúčastnili také Olympijských her, kde se všichni snažili co nejlépe uspět. Ti nejlepší obdrželi medaile a diplomy.

Počasí letos koupání moc nepřálo a tak se většina her odehrávala v lese, kde probíhal také orientační závod. Ideální počasí bylo na celodenní výlet k sirným pramenům. Oproti přesně vyznačené trati bylo díky počasí vše jinak. Cesta byla po dešti plná vody a bahna, takže ji nešlo přejít ani přebrodit. Skončili jsme v Jedlové na nádraží, kde jsme vydatně posvačili, vyzkoušeli houpačky a vedoucí nám koupili nanuky. Na zpáteční cestě jsme vyšlápli na Jedlovou horu, ti nejzdatnější i na rozhlednu a ostatní se klouzali na skluzavce. Zpáteční cesta byla z kopce, takže se šlo rychle. Večer nás totiž čekala oblíbená diskotéka. Vedoucí pro nás připravili jako vždy „půlnočko“, tentokráte v podobě postaviček ze seriálu „Arabela“.

Ale všechno jednou končí. Čtrnáct dní uběhlo tak jako sen a pohádka o Galech skončila tak jako den.A na konec? Za deště jsme přijeli a za ještě většího deště odjíždíme, ale krásné vzpomínky na nová přátelství si odvážíme.