2014 – Svatá Kateřina – Ať žijí duchové

DEN 1.
Po deštivém příjezdu se děti rozdělily do chatiček, ve kterých budou bydlet následujících 14 dní. Po obědě se počasí naštěstí umoudřilo a první letošní nástup byl slunečný. Proběhlo seznámení s vedoucími, praktikanty a technickými pracovníky a také rozdělení do oddílů. Odpoledne se neslo v duchu poznávání okolí tábora ale i sebe samých K večeru jsme vyvěsili sokolskou vlajku a oficiálně zahájili tábor naším „NAZDAR!“. 

DEN 2.
Dnešní dopoledne jsme strávili zkouškou nové hry KIN-BALL, která měla u dětí velký úspěch. Také jsme překreslovali obrázky a nacvičovali na večerní nástup. Odpoledne byla hra v lese a po večeři slavnostní nástup. Momentálně poprchává, tak snad se počasí do rána umoudří :))

DEN 3. 
I přes předpověď počasí naštěstí nepršelo, a tak jsme se mohli pustit do dalších her do celotáborovky. Dopoledne si děti zkoušely střelbu z luku, kuše a vzduchovky a odpoledne se celý tábor pustil do stavby hradních věží z krabic od mléka. Také bylo zapotřebí sesbírat klíče od hradu a tak proběhla lehce „běhací“ a orientační hra na území tábora. Města ze včerejší hry oddíly zařadily do slepé mapy. Večer jsme si zatančili na diskotéce, kde padly i hity z JUKEBOXU jako například „Žijeme len mrás“ nebo „Wisl baby“ 

DEN 4.
Tak dnešek jsme si opravdu užili! Při slunečném počasí jsme se pustili do her jak v táboře (pyramida, převod oddílu se zavázanýma očima překážkovou drahou, přenášení materiálu na stavbu), tak v lese („přenos“ pokladu, při kterém dětem bránili škodiči). Dnes večer se odehraje další posunutí děje a to při noční hře- takže „Ať žijí duchové!“ 

DEN 5. 
Středa, jakožto „kritický“ den, byla odpočinková. Dopoledne se dodělaly střechy u věží hradů z mléčných krabic, hrála se i hra na čas – prolézání celého oddílu obručí. Odpoledne byla v plánu cesta za Dlouhým Jendou na křížovou cestu, Děti se orientovaly podle slovní mapy a musely také plnit různé úkoly, nebo poznávat květiny a plevele (po objevení „svízele přítulné“ bylo o zábavu postaráno). Večer se v ději konečně objevila Leontýnka 

DEN 6. 
Dopoledne bylo celkem kuriózní- vedoucí měli zakázáno mluvit, a tak se s dětmi domlouvali znakovou řečí- rukama a nohama. Mluvila jen hlavní vedoucí Jana, která zorganizovala několik her, se kterými se děti zatím nesetkaly. Odpoledne jsme strávili celé v lese – hrála se zde hra týkající se stavby hradní střely a také musely děti překonávat překážkovou dráhu. Ve zbylém čase stavěly oddíly zříceniny hradů z přírodnin. Večer je věnován klidnějším hrám- skok paňáka, švihadla, fotbálek atd. 

DEN 7. 
V pátek si děti zastřílely na body – hrály se šipky, střílelo ze z kuše a luku, házelo se polenem do dálky. Odpoledne jsme se díky vysokým teplotám vyvalili u vody – skákalo se do vody, opalovalo se, házeli jsme po sobě vodní bomby. Po večeři se už hrál kin-ball na ostro a za táborové peníze.

DEN 8. 
Sobota – dopolední program byl zaměřen na hry v blízkosti tábora. Při přetahování ze sebe děti vydaly maximum a celá soutěž byla velmi emočně vypjatá – děti se navzájem povzbuzovaly seč mohly! Také jsme odehráli Králíka – sbírání a navazování provázků, vyhrává oddíl s nejdelším „ocáskem“. Odpoledne si táborníci ověřili své znalosti při hře zaměřené na středověká řemesla a jejich rozdělení do cechů. Dalším stanovištěm byl „cval na koni“ a běh lesním bludištěm. K večeru jsme se opět všichni setkali s Leontýnkou a Brtníkem. V noci čekalo na děti „nemilé“ překvapení- byl pro ně připraven bobřík odvahy. Všichni stezkou úspěšně prošli – snad bez větších psychických následků 

DEN 9. 
Dopoledne děti i vedoucí nacvičovali na večerní nástup, kde se rozhodlo o předání hradu dětem. Horko nás donutilo pozměnit odpolední program a místo her se šel celý tábor osvěžit do rybníka. Po svačině jsme se vydali do lesa, kde se hrála lehce taktická a běhací hra – jeden oddíl se snažil zasáhnout běžce z druhého oddílu, kteří museli projít/proběhnout vyznačenou trasou, aniž by je protivník zasáhl míčkem. Po večeři jsme měli nástup a večer tématickou mexickou discotéku, která se náramně vyvedla!

DEN 10.
Jelikož se blíží jarmark, pondělní dopoledne si děti vydělávaly své osobní peníze při různých hrách – lovení rybiček, hod míčkem na terč, skákání v pytli atd., v mezičase barvily své věže. Odpoledne nám sluníčko opět pořádně pálilo a tak jsme se chladili u vody. Zahráli jsme dvě soutěže – převod oddílu a předávání mýdla. Večer chtěla Leontýnka po Jendovi podržet „tašku“, ale nezdařilo se 

DEN 11.
Dnes jsme vyrazili na „třičtvrtědenní“ výlet – k přehradě Les Království. Vyrazili jsme kolem 10. hodiny a klidným tempem jsme do oběda došli na přehradu. Prohlédli jsme si toto krásné vodní dílo, občerstvili jsme se v přilehlých krámcích a vydali se na cestu zpět. Cestou tam jsme se zdrželi v Krakonošově zahrádce – krásné zahradě/parku se spoustou stromů, naučných cedulí, soch ze dřeva a zvláštním altánem. Do večeře jsme byli zpátky v táboře a potom už jsme relaxovali. Kluci hráli fotbálek a holky odpočívaly